Prodej RD - okres Pelhřimov - Staré Vyklantice - CP 5.900 m2 - parkování - garáž

Evidenční číslo: 293
Typ: Samostatně stojící
Adresa: Staré Vyklantice, Vyklantice, Pelhřimov
Cena: Info v RK
Poznámka k ceně: + provize RK, včetně právního servisu
Info v RK

Nemovitosti

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji rodinný dům - chalupu na samotě u lesa Staré Vyklantice u Pelhřimova, jedná se o bývalou hájenku Dolská myslivna, přestavěný, částečně podsklepený, cihlový, patrový (3.NP), samostatně stojící, na pozemku se dále nachází dvoupatrová stavba s vybavenou dílnou, se dvěma garážemi a podkrovím, a okolní pozemky.
Zastavěná plocha domu - chalupy 166 m2, zastavěná plocha dílny 129 m2, celková výměra pozemků mimo zastavěnou plochu je 5,602 m2.
Dispozice:
1. PP - sklep s klenutými stropy, který se nachází pod čtvrtinou stavby, kde je umístěna domácí vinotéka.
1. NP - prostorná jídelna s klenutými stropy, kuchyně s vybavenou kuchyňkou linkou, dvoudílnou americkou lednicí, mikrovlnnou troubou, kombinovanou varnou deskou, ohřívacím šuplíkem, kávovarem a elektrickou troubou, posezení u krbu na tuhá paliva a otočné schodiště vedoucí do 2.NP.
2. NP - středový prostor obestavěný vestavěnými skříněmi s posuvnými schůdky k přístupu do horních skříněk a s přístupem na terasu nad vchodem do domu, a možným přístupem na střechu přístavku. V přístavku vedle domu se nachází sauna s koupelnou a WC. Na tomto podlaží se nachází zabudovaná malá kuchyňka s myčkou a ledničkou a prostorná koupelna s oknem, kde je umístěna vana, umyvadlo, sprchový kout, WC, pisoár, bidet, pračka se sušičkou a zrcadlová vestavěná skříň, dále jsou tu dvě ložnice. Skládací padací schody na elektrický i mechanický pohon vedou z půdy na toto podlaží.
3. NP - půdní prostor, kde je umístěn kotel na otopné oleje, 160 l bojler a úložné prostory po celém obvodu půdy.

Stavba je připojena na elektřinu (vysoký a nízký tarif), vodu z vlastní studny, pomocí domácí vodárny je rozvod vody po domě, vodovodní přípojka a domácí čistírna odpadních vod s betonovými žumpami má kapacitu na vyvážení 1x za rok.
Vodárna je za domem na cizím pozemku, na kterém je zřízeno věcné břemeno umístění, uložení, vedení, provozu, údržby a oprav studny a vodovodní přípojky dle geometrického plánu. Na vlastním pozemku je věcné břemeno na umístění pilíře elektrického sloupu.
Topení v domě je zajištěno kotlem na lehké topné oleje, topný olej se čerpá do nádoby umístěné na pozemku a jeho kapacita vystačí na 1 rok. Ohřev vody zajišťuje bojler, v 1. a 2. NP domu je umístěno podlahové topení.
Dílna je vybavená dvěma pracovnami, 2 garážemi s výsuvnými vraty a vybudovaným podkrovím, které je přístupné výsuvnými schůdky. Příjezdová cesta je na pozemku Lesů.
Dům i dílna stojí na samotě u lesa, 50 m od místní komunikace, nejbližší autobusová zastávka je vzdálená 360 m a cca 2 km. Ze západu lemuje předmětné nemovitosti Kateřinský potok, z východu vykácený palouček s nalezištěm hub a okolo jsou lesní pozemky. Dům s dílnou i pozemky se nachází ve chráněném území Českomoravské vrchoviny.
Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl zatím majitelem předložen. V souladu s právní úpravou proto uvádíme energetickou třídu G.

Základní info

Umístění: Samota
Typ objektu: Samostatně stojící
Konstrukce: Cihlová
Adresa: Staré Vyklantice, Vyklantice, Pelhřimov

Plochy

Plocha zastavená: 300m2
Plocha zahrady: 5000m2

Počty místností, umístění

Počet NP: 4
Počet PP: 1
Typ objektu: patrový

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
Podle vyhlášky: vyhláška č. 264/2020 Sb.

Vybavení objektu

Zařízeno nábytkem, Zahrada, Sklep, Parkování, Garáž

Další údaje

Zdroj vody:

Studna

Odpad, kanalizace:

ČOV pro celý objekt

Typ vytápění objektu:

Jiné, Podlahové

Máte otázku?

Kde inzerujeme?

Naše úspěchy v číslech